28. 11. 2019  V období od 24. 12. do 1. 1. 2020 je hala uzavřena.

menu

O násMichal Cipro

Michal Cipro

GPTCA ATP Certified

Jsem profesionálním trenérem s desetiletou praxí. Byl jsem také aktivním vrcholovým sportovcem a českým reprezentantem. V žákovských kategoriích jsem byl hráčem první české desítky žebříčku. Můj život je už dlouho tenis. Posbíral jsem mnoho zkušeností a baví mě je předávat dál svým svěřencům. Chci pomáhat perspektivním hráčům dosáhnout vrcholu.

Baví mě se také učit novým věcem. Sleduji trendy, vyhledávám inspiraci pro další práci. Využívám stále nové metody tréninku a spojuji své síly s dalšími specialisty na další části přípravy tenistů – kondiční trénink, mentální trénink, výživový coaching nebo regenerci a fyzioterapii. Výsledkem je kompletní nabídka Open Tennis Clubu.

Vzdělání a licence

  • Lektor trenérských lincencí II. a III. třídy
  • GPTCA Member ATP Certified Coach level B, C (Global Professional Tennis Coach Association)
  • ISMCA Mental Coach level 1 (International Sports Mental Coach Association)
  • Trenér II. třídyJan Heyrovský

Jan Heyrovský

Vím, jaké úsilí musí člověk vynaložit, pokud chce něčeho dosáhnout. S tenisem jsem začal v 5 letech a díky systematickému tréninku jsem se vypracoval až k soutěžím. Mezi mé největší závodní úspěchy paří 69. místo na žebříčku starších žáků v České republice a 94. místo na žebříčku dorostenců, účast na mistrovství České republiky v družstvech nebo také účast ve čtvrtfinále Pardubické juniorky.

Se závodní kariérou jsem skončil ve 20 letech, abych nasbíral jiné životní zkušenosti. To mě ale jen utvrdilo, že tenis má trvalé místo v mém životě, a proto jsem se k němu opět naplno vrátil – protentokrát již ale jako trenér. V roce 2015 jsem složil trenérskou licenci 3. třídy a začal jsem trénovat závodní hráče v tenisové akademii v Praze. Rok poté jsem skládal trenérské zkoušky 2. třídy a nyní se věnuji studiu trenérské licence 1. třídy na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze.

Tenis je pro mě stále sportem gentlemanů, proto jsem v roce 2017 vstoupil jako trenér do Open Tenis Clubu. V tenise vidím nejen sport, ale také nástroj pro formování charakteru a celoživotních hodnot „fair play“. A co mě posouvá vpřed? Nadšení dětí a jejich radost z vlastních úspěchů. I to je pro mě motivací, proč se dále vzdělávat v moderní metodice tréninků a fungování lidského těla.
Mgr. Kateřina Vlčková

Mgr. Kateřina Vlčková

Jsem diplomovaná trenérka tenisu I. třídy s dvacetiletou praxí, jak u dětí, tak i u dospělých. Studovala jsem vysokou školu FTVS UK, kde jsem prošla zároveň i všestrannou sportovní průpravou. Jako tenisová trenérka jsem působila několik let v rakouském klubu UTC Raika Raabs, kde jsem trénovala jak začátečníky, tak i závodní hráče, včetně dospělých, se kterými jsem za jejich klub zároveň hrála. Po založení rodiny jsem postupně trénovala v českých v klubech na Kladně, v Litvínově, v Praze a v Lánech, kde jsem založila svojí tenisovou školu. V současné době se věnuji trénování v klubu OTC.

Trénuji hlavně proto, že mě baví předávat hráčům své tenisové zkušenosti a sledovat jejich tenisový vývoj. Věnuji se především dětem a mládežnickým kategoriím závodního i rekreačního tenisu včetně dospělých. Mým cílem je, aby děti získávaly lepší vztah ke sportu, především k tenisu, aby je bavilo chodit na tréninky, dělaly pokroky a hlavně se na tenis těšily.
Open Tennis Club

Sportovní oddíl založený v roce 2016 vznikl s cílem umožnit našim svěřencům reprezentovat rodinu „Open“ na turnajích a soutěžích.
Za založením klubu stojí především Michal Cipro, David Svatoš a Jan Cipro.

Naší vizi je postupně vybudovat zázemí pro kvalitní a Top hráče různých věkových kategorií. Věříme, že nejen v prostředí velkých a tradičních tenisových klubů je možné vychovat špičkové tenisty. Klub je budován na pevných hodnotách, pro které má smysl být jeho členem, a na profesionalitě, která vytváří dlouhodobá spojení s hráči a dalšími lidmi okolo klubu.
Věříme, že se brzy podaří získat zázemí odpovídající naším cílům. Už se těšíme na Open Center do Unhoště.

Posláním našeho tenisového klubu je neustále vytvářet hráčům prostředí, ve kterém jsou splněny všechny podmínky pro jejich tenisový i osobnostní růst. Respektujeme především hodnoty profesionality, dlouhodobé spolupráce a individuálního přístupu.
Společně s hráčem rozvíjíme jejich dovednosti a posouváme hranici jejich možností a to na různých úrovních hry podle aktuálních hráčových schopností.

Vnímáme požadavky moderního tenisu a proto jsme připravili pro naše svěřence inovativní a komplexní systém tréningových programů. Naše práce nekončí, dále budeme naši metodiku zdokonalovat a doplňovat o nové tréningové postupy.

Vyzkoušejte a přidejte se k nám!

Najdete nás na Facebooku Najdete nás na Instagramu

Copyright © 2018 Open Center

 SK

 MŠMT

                Created by Webios

 CCI