28. 11. 2019  V období od 24. 12. do 1. 1. 2020 je hala uzavřena.

menu

O násMichal Cipro

Michal Cipro

GPTCA ATP Certified

Jsem profesionálním trenérem s více jak patnáctiletou praxí. Byl jsem také aktivním vrcholovým tenistou a českým reprezentantem. V žákovských kategoriích jsem byl hráčem první české desítky žebříčku. Můj život už je dlouho tenis. Posbíral jsem mnoho zkušeností ať už v Čechách, tak i v zahraničí a baví mě je předávat dál svým svěřencům. Chci pomáhat perspektivním hráčům dosáhnout vrcholu.

Sleduji trendy, vyhledávám inspiraci pro další práci. Využívám stále nové metody tréninku a spojuji své síly s dalšími specialisty na další části přípravy tenistů – kondiční trénink, mentální trénink, výživový coaching nebo regenerci a fyzioterapii.

Jsem zakladatelem a šeftrenérem Open Tennis Clubu.

Vzdělání a licence

  • GPTCA Member ATP Certified Coach level B, C (Global Professional Tennis Coach Association)
  • ISMCA Mental Coach level 1, 2 (International Sports Mental Coach Association)
  • Lektor trenérských lincencí II. a III. třídy
  • Trenér II. třídyMgr. Kateřina Vlčková

Mgr. Kateřina Vlčková

Jsem diplomovaná trenérka tenisu I. třídy s dvacetiletou praxí, jak u dětí, tak i u dospělých. Studovala jsem vysokou školu FTVS UK, kde jsem prošla zároveň i všestrannou sportovní průpravou. Jako tenisová trenérka jsem působila několik let v rakouském klubu UTC Raika Raabs, kde jsem trénovala jak začátečníky, tak i závodní hráče, včetně dospělých, se kterými jsem za jejich klub zároveň hrála. Po založení rodiny jsem postupně trénovala v českých v klubech na Kladně, v Litvínově, v Praze a v Lánech, kde jsem založila svojí tenisovou školu. V současné době se věnuji trénování v klubu OTC.

Trénuji hlavně proto, že mě baví předávat hráčům své tenisové zkušenosti a sledovat jejich tenisový vývoj. Věnuji se především dětem a mládežnickým kategoriím závodního i rekreačního tenisu včetně dospělých. Mým cílem je, aby děti získávaly lepší vztah ke sportu, především k tenisu, aby je bavilo chodit na tréninky, dělaly pokroky a hlavně se na tenis těšily.
Bc. Vladimír Plesník, DiS

Bc. Vladimír Plesník, DiS

S tenisem jsem začal v šesti letech a na FZŠ Trávníčkova jsem začal docházet na tréninky a začal jsem hrát soutěže družstev i jednotlivců za ŠSK Luka. Tenis mě vždy velice bavil. Když jsem se po ukončení gymnázia rozhodoval, kam půjdu na vysokou školu, vždy jsem věděl, že mě to nějak táhne ke sportu. V roce 2006 jsem si udělal třetí trenérkou třídu a začal jsem trénovat v Nučicích. V Nučicích jsem hrál od roku 2000, a tak jsem tam začal od roku 2006 i trénovat. V roce 2010 jsem si udělal druhou trenérskou třídu v Prostějově a začal se naplno věnovat trenéřině, která mě dodnes velice baví. Protože jsem se chtěl posunout ještě dál, tak jsem si v roce 2013 na fakultě tělesné výchovy a sportu při univerzitě Karlově udělal nejvyšší trenérský stupeň I. třídy.

V současné době trénuji v OTC. Přál bych si, aby děti tenis především bavil, a aby odcházely z kurtu spokojené a těšily se na další trénink. Největší motivací pro je, když vidím, jak se hráči zlepšují a dosahují dobrých výsledků v soutěžích smíšených družstev či soutěžích jednotlivců. Tenis je sportem na celý život, a tak doufám, že kdo si ho jednou zamiluje, vždycky se k němu bude rád vracet.

Motto: „Kde je vůle, tam je i cesta.“
Petr Novotný

Petr Novotný

S tenisem jsem začal poměrně pozdě a to v mých 11 letech.Do té doby jsem dělal závodně jiné sporty ,jako byla atletika a fotbal.Tenis mě vždy fascinoval,ale byl pro mne finančně nedostupným a rodiče mne bohužel v tomto sportu nemohli dostatečně podporovat.Tak byl můj začátek dost obtížný, žádné profi vybavení a ani profi trenér.Tak jsem prvních půl roku s tímto sportem strávil jenom na zdi,která se nedá nikdy porazit J ta mi dala,ale nejvíce.Ve 14 letech jsem se dostal do Rudé Hvězdy Praha,poté to byl Olymp Praha.Tento klub patřil mezi první čtyři nejlepší v Praze.Hrál jsem extraligu starších žáků a pak i dorostu.

Po delší zdravotní odluce jsem se opět k bílému sportu vrátil a absolvoval trenérskou licenci 3. třídy. V současné době působím jako trenér v klubu OTC.

Jsem rád,že jsem se vydal tímto směrem,kteý mne naplňuje a baví a zároveň mám možnost předávat své zkušenosti jak závodním hráčům,tak i úplným začátečníkům.
Tomáš Kalužík

Tomáš Kalužík

Trénuji tenis již 15 let, závodně se mu věnuji 27 let. Hodně mi přirostl k srdci. V mladších žácích jsem byl do desátého místa v ročníku, poté mezi mé další úspěchy patří 34. místo v mužích a 1744. místo na světě.
Také hraji soutěže týmů v ČR 2. ligu (dříve vítězství 1. ligy), v Německu 3. ligu (dříve 2. ligu).

Tenis je můj život,baví mě předávat zkušenosti a dostávat hráče na lepší úroveň. Baví mě se učit nové věci, poznávat nové tréninkové metody.

Trenér 2. třídy. Semináře - podání, forhend
Jan Celerin

Jan Celerin

S tenisem jsem se seznámil jako dítě, začal jsem hrát zhruba v 8 letech. Trénování tenisu se věnuji od roku 2014, kdy jsem začal působit jako asistent trenéra na Unhošti - Americe na pár hodin týdně vedle studia.

V roce 2016 jsem absolvoval trenérský kurz 3. třídy. Tenis mi byl stále bližší a pohlcoval mě. Dával jsem mu stále více času a energie. V roce 2019 jsem získal 2. trenérskou třídu. Rád pracuji s hráči a hráčkami, které tenis baví, chtějí se zlepšovat, užít si radost ze sportu a pohybu. Tenis pokládám za krále sportů a sport na celý život.

Trénování mě nesmírně baví a naplňuje, a vážím si privilegia pracovat jako trenér.
Open Tennis Club

Sportovní oddíl založený v roce 2016 vznikl s cílem umožnit našim svěřencům reprezentovat rodinu „Open“ na turnajích a soutěžích.
Za založením klubu stojí především Michal Cipro, David Svatoš a Jan Cipro.

Naší vizi je postupně vybudovat zázemí pro kvalitní a Top hráče různých věkových kategorií. Věříme, že nejen v prostředí velkých a tradičních tenisových klubů je možné vychovat špičkové tenisty. Klub je budován na pevných hodnotách, pro které má smysl být jeho členem, a na profesionalitě, která vytváří dlouhodobá spojení s hráči a dalšími lidmi okolo klubu.
Věříme, že se brzy podaří získat zázemí odpovídající naším cílům. Už se těšíme na Open Center do Unhoště.

Posláním našeho tenisového klubu je neustále vytvářet hráčům prostředí, ve kterém jsou splněny všechny podmínky pro jejich tenisový i osobnostní růst. Respektujeme především hodnoty profesionality, dlouhodobé spolupráce a individuálního přístupu.
Společně s hráčem rozvíjíme jejich dovednosti a posouváme hranici jejich možností a to na různých úrovních hry podle aktuálních hráčových schopností.

Vnímáme požadavky moderního tenisu a proto jsme připravili pro naše svěřence inovativní a komplexní systém tréningových programů. Naše práce nekončí, dále budeme naši metodiku zdokonalovat a doplňovat o nové tréningové postupy.

Vyzkoušejte a přidejte se k nám!

Najdete nás na Facebooku Najdete nás na Instagramu

Copyright © 2018 Open Center

 SK

 MŠMT

                Created by Webios

 CCI